søndag 22. juli 2012

Danmark del 1.

Da er vi hjemme igjen etter en HERLIG uke i Danmark, vi har kost oss alle sammen og prøvd å nyte hver eneste dag selv om det har vært litt slitsomt innimellom, det ble mye kjøring og litt lite søvn for oss voksne de første dagene, men vi hentet oss fort inn igjen.
Jeg har tatt UTROLIG mange bilder den siste uken så jeg velger å dele opp innlegget i to deler, bilturen ned til Danmark gikk overraskende bra, vi dro på natten så barna kunne sove i bilen nedover og det gjorde dem nesten hele turen ned, vi stoppen kun for å spise litt og noen tissepauser selvfølgelig.

Vi var litt tidlig ute så vi valgte og ta en tur innom Egeskov for og få tiden til og gå litt fortere ( vi fikk ikke nøklene før kl 16.00), vi var ikke akkurat heldig med været denne dagen, men vi koste oss masse selv om.
 Christoffer fridde til Hilde når vi var på Egeskov, utrolig romantisk og ikke minst utrolig koselig, vi gråt litt alle sammen når dem begge kom ut med en ring og Hilde svarte selvfølgelig "ja", en utrolig fin start på ferien, Lotte syns vi voksne var rare som gråt av sånne ting ;)

Vi har også vært innom djurs sommarland og enaquapark, dette falt selvfølgelig i smak hos ungene, men vi voksne koste oss også veldig mye, Hilde og Christoffer passet barna våres så Dan og jeg kunne kjøre litt karuseller. 
Vi har kost oss med masse god mat og ikke minst MASSE god is, denne uken har vært helt perfekt, bare dumt nettet ikke funket som det skulle, men jeg overlevde.
 Selv om jeg ikke trodde det når jeg hadde ikke fått blogget på noen dager ;) 

Bilderas del 1
 Her har vi klare til å dra, vi har maaaange timer foran oss..

 Lotte er trøtt og ville gjerne sove :) 

 En liten pause rundt 05.00 på morgningen, Molly syns det var litt i tidligste laget å spise frokost så tidelig.

En liten pause der man kan strekke på armer og bein var godt :)

 Her er vi på egeskov, utrolig nydelig sted.

 Her hadde ikke Christoffer fridd ennå, øverst i dette slottet sa Hilde ja til å gifte seg med Christoffer  er det ikke romantisk?

 Her er vi klar for en ny dag, Molly har begynt å lage dette uttrykket når jeg skal ta bilde av hun.

 Her slappes det av med å se på film, prøver å hente oss inn igjen etter altfor mange timer i bilen, må si det var utrolig deilig med en en god natts søvn.

 Dan med jentene sine 

 Molly går sine modige skritt ut i sjøen for første gang :) 

 Jenny sin favoritt var helt klart å plukke steiner..

 

Molly med de fine fadderne sine.

 Hahaha.. Må bare dele dette bildet med dere, sjekk Lotte! ;) 

Molly har aldri likt å sove i vogn, men etter en uke i Danmark så var det ikke noe problem lenger.

 Når vi var i Djurs sommarland, så var det en mini tømmerrenne for de minste, jeg måtte jo selvfølgelig prøve den med Molly, den falt i smak, men var litt skummelt i fallet ned. 

Djurs sommarland er moro for oss voksne også ;)


 Molly syns det var mye mer moro å sitte oppi denne hengeren en i vogna si, her satt hun faktisk rolig, noe hun ikke gjør i vogna.

Jeg måtte ta bilde av Molly oppi vasken, vi var jo akkurat i det samme huset i fjor og da var jo Molly bare fire uker, da fikk hun akkurat plass oppi vasken, i år var vasken en smule for liten  ;) 

Del 2 kommer i neste innlegg...

13 kommentarer:

  1. Veldig fine bilde! Gleda meg til del 2 :-)

    SvarSlett
  2. Så mange flotte bilder! Ser ut som en super ferie så langt. Gleder meg til neste innlegg. :)

    SvarSlett
  3. Hei:) Ser ut som dere har hatt en fiin tur:)

    Lurer på noe ang mountain buggy vogna.. Hvordan gjør du det med det stoffet som blir overflødig når man setter ryggen helt opp?

    SvarSlett
  4. Så flotte bilder, og så flott og herlig frieri ;) Min kjære fridde til meg i går :)

    SvarSlett
  5. Kjempe fine bilder :-)♥

    SvarSlett
  6. Anonym: Jeg dytter det bak ryggen så ryggen blir litt rettere :)

    Fru Jacobsen: Ååå, gratulerer SÅ masse :D

    SvarSlett
  7. mamma til lille Tallak Elias17:16 22. juli 2012

    så fine bilder, ser virkerlig ut som en koslig ferie. gleder meg til del 2 :)

    SvarSlett
  8. Virker som dere har hatt en veldig koselig tur :) Og det var kjempe fine bilder :)
    Hvor var dere i Danmark og hvor lenge var dere borte?

    SvarSlett
  9. Anonym: Vi var på et sted som het Søndervig og var borte i en uke :)

    SvarSlett
  10. Å, herreguuud. Så romantisk å fri der da!! Det perfekte stedet.

    SvarSlett
  11. Det så ut som en herlig ferie :-) Hvor har du kjøpt skoene til Molly? Nike skox er det vel? Ser etter det til datteren min på ett år :-)

    SvarSlett
  12. Var i djurs på fredag :D

    SvarSlett

Takk for at du tar deg tid til å kommentere bloggen min ♥ Ta gjerne kontakt på mail også dersom det er noe mer du lurer på. - malinhammersgaard@live.no

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...